Kars'ın En Büyük Şehir Portalı'na Hoş Geldiniz...
giriş

Kars

 -
Kars :
En Yüksek: - En Düşük:
 

Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Son İçerikler

Bugün |


1...

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Kars'ta 9 kişiye 253 yıl hapis
Kars'ta 9 kişiye 253 yıl hapis
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2011-08-03 - 14:01 - Bu haberi 437 kişi okudu.
Besicileri Dolandıran 9 Kişiye, 253'er Yıl Hapis İstemi

Türkiye'nin değişik illerinden 23 kişiyi büyükbaş hayvan satacaklarını söyleyerek dolandıran 9 kişilik çete, polisin teknik takibi sonucu kıskıvrak yakalandı. Kars  2'nci  Asliye ceza mahkemesi 'nin görevsizlik kararı ile Erzurum  Özel Yetkili 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 9 sanık hakkında, dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarından 69'ar ile 253'er yıl arasında hapis cezası istendi.

23 besiciyi, büyükbaş hayvan satmak amacıyla yaşadıkları Kars  ile Ardahan 'ın Göle ilçesine çağırdı. Başkalarına ait büyükbaş hayvanları Türkiye nin dört bir tarafından getirdikleri kişilere göstererek kapora alan ve daha sonra çeşitli bahanelerle parayı iade etmeyen sanıklar şikayet üzerine polis tarafından teknik takibi alındı. Yapılan takipte, kapora veren kişilerin sanıklardan hayvanlarını istemesi üzerine "Seni öldürürüz. Yok ederiz" diyerek tehdit ettiler. Kars 2'nci Asliye ceza mahkemesi haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulmuş bir örgütün faaliyeti çerçevesinde cebir ve tehdit işlendiğini' göz önünde bulundurarak görevsizlik kararıyla dosyayı Özel Yetkili Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderdi.

Özel Yetkili Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesin'de 26 Temmuz günü görülen ikinci duruşmaya tutuklu sanıklar, yakınları ve avukatları katıldı. Sanık Harun Aydın ın avukatı Sinan Erdağı,Kars Asliye ceza mahkemesi  hakiminin dosyadan kurtulmak için Özel Yetkili Mahkeminin bulunduğu Erzurum'a gönderdiğini ileri sürdü. Avukat Sinan Erdağı, "Ticarette kapora alarak yapılan pazarlık, ticaretten vazgeçilmesi halinde yanar. Bu hayatın doğal akışına uygundur. Müvekkilim Harun Aydın , mağdurun birini 5 gün süreyle dağı ve taşı dolandırmış, bin 600 lira para almış. İyi de boşuna, günlerce, neden dağ taş dolaşılır?" dedi.

Ertelenen mahkemede tutuklu yargılanan Halis Yurtsever, Eyüp Acay, Şemistan Kabak, Kıyasettin Koyuncu, Harun  Aydın, Taner Özekinci, Erkan Karakoç, Zülfali Karakoç, Nevzat Karakoç hakkında dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçlarından 69'ar ile 253'er yıl hapis cezası isteniyor.

 

karsmanset

Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Merhametli

    Kars Arı Nakliyat,Mehmetoğlu hayvancılık,Adem mehmetoğlu hayvancılık,Doğu tarım ve hayvancılık,İnek satışı.com . Bu internet sitelerini aklınıza yazın ve asla unutmayın!!! Unutursanız zararlı çıkarsınız!!! Hani ne demişler: Uyanık ol kardeşim uyanık,elin oğlunda din iman merhamet yoksa hiç acımaz.Ne olduğunu hiç anlayamazsın!!!!............

    2011-08-17 - 11:25:25
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
72965
Güvenlik kodu giriniz
: